SOUTH DAKOTA

11AAA

No. 8 Rapid City Central (1-7) @ No. 1 Sioux Falls Lincoln (8-0)
No. 7 Rapid City Stevens (3-5) @ No. 2 Sioux Falls Roosevelt (7-1)
No. 6 Sioux Falls Washington (3-5) @ No. 3 Brandon Valley (6-2)
No. 5 Aberdeen Central (4-4) @ No. 4 Sioux Falls O'Gorman (5-3)

11AA

No. 8 Huron (0-8) @ No. 1 Yankton (8-0)
No. 7 Watertown (1-7) @ No. 2 Brookings (6-2)
No. 6 Pierre (3-5) @ No. 3 Douglas (7-1)
No. 5 Mitchell (3-5) @ No. 4 Harrisburg (4-4)

11A

Region 1
No. 4 Milbank Area (1-7) @ No. 1 Madison (7-1)
No. 3 Sisseton (3-5) @ No. 2 Dell Rapids (7-1)

Region 2
No. 4 Dakota Valley (2-6) @ No. 1 Lennox (4-4)
No. 3 Vermillion (4-4) @ No. 2 Tea Area (4-4)

Region 3
No. 4 Cheyenne-Eagle Butte (3-5) @ No. 1 West Central (6-2)
No. 3 Chamberlain (4-4) @ No. 2 Todd County (5-3)

Region 4
No. 4 Pine Ridge (0-8) @ No. 1 Hot Springs (6-2)
No. 3 Little Wound (1-7) @ No. 2 Belle Fourche (4-4)

11B

Region 1
No. 4 Redfield/Doland (3-5) @ No. 1 Aberdeen Roncalli (8-0)
No. 3 Mobridge-Pollock (3-5) @ No. 2 Groton Area (5-3)

Region 2 
No. 4 Tri-Valley (4-4) @ No. 1 McCook Central/Montrose (8-0)
No. 3 Sioux Valley (4-4) @ No. 2 Canton (5-3)

Region 3
No. 4 Lead-Deadwood (3-5) @ No. 1 Parkston (8-0)
No. 3 Bon Homme (5-3) @ No. 2 Winner (7-1)

Region 4
No. 4 Red Cloud (6-2) @ No. 1 Custer (7-1)
No. 3 Bennett County (7-1) @ No. 2 St. Thomas More (8-1)

9AA

Region 1
No. 4 Deubrook (5-3) @ No. 1 Arlington (8-0)
No. 3 Webster Area (5-3) @ No. 2 Deuel (7-1)

Region 2
No. 4 Menno/Marion (5-3) @ No. 1 Elkton-Lake Benton (6-2)
No. 3 De Smet/Iroquois (5-3) @ No. 2 Garretson (6-2)

Region 3
No. 4 Platte Geddes/Dakota Christian (5-3) @ No. 1 Woonsocket/Wessington Springs/Sanborn Central (7-1)
No. 3 Bridgewater-Emery/Ethan (4-4) @ No. 2 Kimball/White Lake (6-2)

Region 4
No. 4 Clark/Willow Lake (4-4) @ No. 1 Gregory (8-0)
No. 3 Stanley County (5-3) @ No. 2 Lyman (6-2)

9A

Region 1 
No. 4 Chester Area (4-4) No. 1 Tri-State (6-2)
No. 3 Warner (6-2) @ No. 2 Herreid/Selby Area (6-2)

Region 2
No. 4 Viborg-Hurley (5-3) @ No. 1 Howard (8-0)
No. 3 Gayville-Volin (7-1) @ No. 2 Alcester-Hudson (8-0)

Region 3
No. 4 Colome (6-2) @ No. 1 Wolsey-Wessington (8-0)
No. 3 Sully Buttes (6-2) @ No. 2 Potter County (7-1)

Region 4
No. 4 Hanson (3-5) @ No. 1 Phillip (8-0)
No. 3 Rapid City Christian (7-1) @ No. 2 New Underwood (7-1)

9B

Region 1 
No. 4 Hitchcock-Tulare (3-5) @ No. 1 Faulkton Area (7-1)
No. 3 Eureka/Bowdle (4-4) @ No. 2 Langford Area (7-1)

Region 2
No. 4 Colman-Egan (3-5) @ No. 1 Hamlin (8-0)
No. 3 Waverly-South Shore (4-4) @ No. 2 Dell Rapids St. Mary (7-1)

Region 3
No. 4 Scotland (4-4) @ No. 1 Canistota (7-1)
No. 3 Burke/South Central (4-4) @ No. 2 Avon (6-2)

Region 4
No. 4 Sunshine Bible (4-4) @ No. 1 Faith (7-1)
No. 3 Wall (4-4) @ No. 2 Harding County (7-1)

ON AIR - LISTEN LIVE

PHOTO GALLERIES

  • All Time Views

    more

    • Best Rivalries

    • NBA Preview

    • MLB 2011

  • Recently Updated

    more

    • Hardest Hits

    • NBA Preview

    • Best Rivalries

CALENDAR

An Ad has not been trafficed here..